אתגר רצי השטח נושא פרסים -Raidlight Israel Game יוצא לדרך… ישר מהניילון, משהו שונה, לפעמים רציני לפעמים היתולי, לעיתים מאתגר ולפעמים זה יהיה ממש קלי קלות.
אז אם יש לכם רעב לתמר או לג’ל, צימאון גדול לאיזוטוני או שלא, אם בחירת מסלול זה חלק מהנשמה והתשוקה לשטח בלתי ניתנת לשליטה, הנה האתגרון שלנו עבורכם.
אנחנו נפרסם בפייסבוק שאלה ורמז, ובכל יומיים-שלושה נוסיף עוד רמז לסדרת הרמזים, נתחיל בסכום של 100 ₪ זיכוי לקניה ובכל רמז נוסף יגדיל את הסכום בעוד 25 ₪. התשובה הראשונה הנכונה והמלאה שמתפרסמת בתגובות לפוסט היא הזוכה, במידה ולא יהיה זוכה בסוף תקופה שנפרסם, נעשה הגרלה בין המשתתפים.
בכדי להשתתף 3 תנאים פשוטים:
1. יש לעשות לפוסט לייק או לב אדום ומשמח.
2. נשמח אם תשתפו את הפוסט על הדף האישי שלכם כך שהשמועה תתרחב.
3. יש לכתוב את התשובה בתגובות של הפוסט המקורי שלנו בלבד.

התשובה הנכונה היא כמובן “סובב עמק” של Shai Hazan והזוכה הוא Amit Har Paz, בסכום צנוע של 100 ש”ח זיכוי לקניה באתר www.rundplus.com

הנה סקירה שהכין Ori Shimrony על סובב עמק:

ההיסטוריה של מירוצי האולטרה מרתון בישראל אינה ארוכת שנים, בניגוד למירוץ ה-Western States 100 שהחל בשנת 1974 וכמובן מירוץ ה-Comrades הדרום אפריקאי שנערך בפעם הראשונה בשנת 1921.

העובדה שעליה אין שום וויכוח היא ש”סובב עמק” הוא מירוץ האולטרה הוותיק והגדול וסביבו קמה קהילת גדולה של רצי שטח.
המפיק של “סובב עמק” הוא כמובן שי חזן שעומד בראש צוות מתנדבים גדול מקיבוץ הזורע שמשמש גם כתחנת התחלה וסיום לכל הקפה.
המירוץ החל בשנת 2010 כשילוב של מקצי ריצה, רכיבה ואפילו מקצים משולבים וכבר במקצה האולטרה הראשון שלו למרחק של 62 ק”מ ניתן היה למצוא שמות שהפכו לאגדות בתחום (טל סלע, גלעד קראוז, קובי אורן, דורון שלמון וטטיאנה סורזסקי).

בשנת 2012 נוספו גם מקצים ל-100 ו-160 ק”מ ובשנת 2014 הורדו מקצי הרכיבה ונוסף מקצה ה-200 ק”מ.
כיום המירוץ הוא בעל מקצי ריצה בלבד והמקצים הנערכים בו הם: 12, 21, 33, 61, 100, 133, 166 ו-200 ק”מ.

לפוסט החידה המקורי בפייסבוק