סקירת תיק RaidLight legend 5L \ מקס אולקין

וסט ריצה, או בשמו השני תיק ריצה, הינו אחד מהמוצרים החשובים ביותר עבור רצי השטח. רצי השטח רצים בדר”כ ריצות ארוכות (מעל שעה וחצי) ולרוב ללא אפשרות למילוי מים ולכן אינם יכולים להסתפק בבקבוקי יד או בחגורת בקבוקים. וסט ריצה משמש את רצי השטח הן באימונים והן במרוצים, ולכן הוא צריך להתאים לשני המקרים.

התיק צריך להיות מספיק נוח ופרקטי על מנת להכיל באימונים את כל המזון והשתייה, לעומת זאת במרוצים ניתן להסתפק בכמות קטנה יותר של מזון, במים בבקבוקים או בפלאסקים הקדמיים (יותר נוח למלא בתחנות) ואילו בחלק האחורי נאחסן את כל ציוד החובה; ביגוד, עזרה ראשונה וכו’.

קיבלתי את הוסט Legend 5L של Raidlight לתקופת ניסיון ארוכה על מנת לבדוק את התאמתו לצרכיי.

מאפייני התיק:

מדובר בתיק קל (390 גרם), הוא מכיל תא אחסון מרכזי בנפח של 5 ליטר, תא נוסף לשקית שתייה, 16 תאים שונים המפוזרים מסביב לתיק, כיסים קדמיים המתאימים לבקבוקים/פלסקים ומחזיקי מוטות ב 2 מיקומים שונים (מקדימה ומאחור).

התאמה לגוף:

לתיק רצועות צד ואמצע, מאד נוחות ונגישות (גם תוך כדי ריצה) מה שמאפשר התאמה נוחה ומדויקת של התיק לגוף בכל רגע נתון.

אחסון:

באופן אישי, באימונים ובמרוצים, אני מעדיף להיות כל הזמן בתנועה ולכן אני זקוק לוסט בו הגישה לכל הכיסים היא קלה ונוחה ולא דורשת עצירה כדי להוריד אותו לטובת הוצאת דברים שנמצאים בכיסים האחוריים.

בחלקו הקדמי ומשני צדדיו יש לתיק כיסים גדולים שיושבים בנוחות על הגוף ויכולים להכיל את כל האוכל והמלחים שאני צריך.

בחלקו האחורי התחתון של התיק יש כיס לשליפה והחזרה מהירה של מעיל גשם, זה נוח מאוד במרוצים בחו”ל, כיוון שישנם מעברי הרים ושינויים קיצוניים בטמפרטורות.

בנוסף לכך, התופסן הקדמי של המקלות מאפשר שליפה והחזרה מהירה וקלה של המקלות.

יתרונות:

התיק בנוי בצורה אופטימלית עם המון כיסי אחסון וחלוקה נוחה של התאים. אמנם מדובר בתיק עם נפח אחסון קטן יחסית, אך תופתעו לגלות כי הנפח מספיק ביותר הן לאימונים והן  לכל ציוד החובה במרוצים בארץ ובחו”ל.

חסרונות:

באימונים בהם אנו לא לוקחים כמות ציוד גדולה מצד אחד, ומצד שני אנו רוצים לדמות ככל הניתן את התחרות, אנו מעמיסים כמות גדולה של ציוד בחלקו הקדמי של התיק ( 1-1.5 ליטר מים בבקבוקים מקדימה, אוכל בכיסים הקדמיים ומקלות ריצה בתופסנים הקדמיים), העמסה זו גורמת לקפיצות התיק ולהרגשה של חוסר איזון.

חיסרון זה אפשר לפתור על ידי שימוש בשקית שתייה באימונים אלה. חסרון נוסף, אך לא מהותי הוא ה”קושי” בגישה לתא האחסון הגדול מאחור בזמן שאנו רצים עם המקלות בתופסנים מקדימה, כיוון שהדבר מצריך מאתנו את שחרור המקלות מהתופסנים בטרם הורדת התיק.

לסיכום:

התיק נבנה ועוצב על ידי רצי שטח שחשבו על רצי שטח, מדובר בתיק קל, פונקציונאלי ונוח.

עלות התיק אינה גבוהה ביחס לעלויות התיקים המקבילים. בנוסף לכך, הן מניסיון אישי והן מניסיון של חברים רבים חשוב לציין כי השירות לקוחות של היבואנים הוא בסטנדרט אחר ממה שאנו מכירים בארץ, הם זמינים לכל פניה, ובמקרים רבים מגיעים עד בית הלקוח. פונקציונאליות התיק יחד עם שירות היבואנים הופכים את התיק, לתיק אטרקטיבי במיוחד עבור רצי השטח בישראל.


הכותב: מקס אולקין, רץ שטח למרחקים ארוכים.
תמונות: פייסבוק של מקס.